Zespół

Działania Fundacji to przede wszystkim ludzie i ich zaangażowanie w realizację wspólnych, ważnych projektów. Staramy się powiększać grono tych osób i mamy nadzieję, że również Ty będziesz w stanie działać razem z nami.

Katarzyna Błędkowska

PREZES ZARZĄDU FUNDACJI

Absolwentka Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu. Posiada ponad 10 letnie doświadczenie w realizacji projektów w tym z Regionalnych Programów Operacyjnych 2007-2013 i 2014-2020, Krajowych Programów Operacyjnych oraz projektów międzynarodowych, w tym INTERREG V-A REPUBLIKA CZESKA-POLSKA 2014-2020 oraz Projektów Komisji Europejskiej. W 2016 r. wpisana na listę ekspertów programu INTERREG V-A. W trakcie kariery zawodowej realizowała liczne projekty aktywizacji zawodowej i społecznej na terenie województwa opolskiego, w tym dla grup defaworyzowanych oraz niepełnosprawnych, również we współpracy z Instytucjami Pomocy Społecznej oraz Rynku Pracy. Cechuje ją pasja i zaangażowanie. Z determinacją dąży do wyznaczonych celów.

Z zamiłowania biegaczka. Łączy miłość do natury z aktywnością fizyczną uczestnicząc w biegach górskich.

Cechuje ją dewiza „Wszystko, czego się dotąd nauczyłeś, zatraci sens, jeśli nie potrafisz znaleźć zastosowania dla tej wiedzy.” – Paulo Coelho. Dzięki temu każde kolejne wyzwanie traktuje jako możliwość rozwoju i nauki.

Mariusz Gnoiński

• mgr Fizjoterapii (Absolwent AWF w Katowicach)
  • w-ce Prezes Polskiego Towarzystwa Mięsień Ścięgien i Więzadeł
  • członek PTMS-u oraz Medycyny Manualnej

Nasz guru fizjoterapii i rehabilitacji. Sprawia, że nasi podopieczni czują się lepiej i dowiadują się co robić, żeby taki stan utrzymywać. Doświadczenie i kwalifikacje:

• Trener przygotowania motorycznego Short Track
  • Trener UEFA A
  • Instruktor Jazdy konnej
  • Funkcjonalna Osteopatia i Integracja
  • Funcional Movement Screen
  • Ostepoatia w Sporcie

• Akademia Osteopatii AO
  • Strukturalna Osteopatia i Łagodna Chiropraktyka (dr Ackermann)
  • Neuromobilizacja
  • Taping sportowy
  • Kinesiology Taping
  • Akupunktura
  • Hirudoterapia
  • Fascial Distortion Model (FDM)
  • McKenzie
  • Cyriax
  • Kaltenborn
  • Ultrasonografia narządu ruchu
  • Medycyna chińska – akupunktura
  • Wkładki Formhothicts
  • Terapia przeciwbólowa aparatem Algonix
  • Klawiterapia
  • Performance Stability

Piotr Majchrzyk

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, gdzie na Wydziale Zdrowia Publicznego uzyskał tytuł licencjata o specjalności ratownictwo medyczne. Obecnie student studiów II stopnia Uniwerystetu Warszawskiego na Wydziale Nauk Politycnych, gdzie pogłębia wiedzę w zakresie Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Ukończył podyplomowe Studia Menadżerskie – Zarządzanie w Ochronie Zdrowia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, oraz studia podyplomowe na Wydziale Nauk Politycznych UW i Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie w zakresie Zabezpieczenia Medycznego Sytuacji Kryzysowych. Uczestik wielu konferencji, sympozjów i szkoleń w zakresie ratownictwa medycznego oraz bezpieczeństwa wewnętrzengo. Od 2007 prowadzi działalność gospodarczą, od 2012 roku właściciel podmiotu medycznego TRANS-MEDYK Ratownictwo realizaując umowę z NFZ w zakresie Podstawowej Opieki Zdrowotnej. TRANS-MEDYK Ratownictwo (TMR) poza Podstawową Opieką Zdrowotną realizauje tansport chorych głównie Zespołami Specjalistycznymi na zlecenie publicznych oraz niepublicznych podmiotów medycznych. TMR w ramach swojej działalności świadczy usługi zebzpieczenia medycznego imprez sportowych, kulturalno-rozrywkowych. TMR realizował również zabezpieczenia o specjalnym charakterze, jak zabezpieczenie medyczne czynnych lotnisk Sił Zbrojnych RP czy zabezpieczenia poligonów Sił Zbrojnych RP. Zdobyte doświadczenie z zakresu ratownictwa medycznego, przekazuje podczas szkoleń, adresowanych zarówno do osób niezwiązanych zawodowo z ochroną zdrowia, funkcjonariuszy służb mundurowych oraz pracowników sektora ochrony zdrowia. Od 2016 realizuje na zlecenie Marszałka Województwa Opolskiego programy zdrowotne przeciwdziałania chorobom cywilizacyjnym w dwóch subregionach województwa opolskiego. W ramach programów prowadzona jest edukacja wspierająca kształtowanie nawyków zdrowego stylu życia. Działania edukacyjno- informacyjne dostarczają wiedzy dot. unikania czynników ryzyka nadwagi, otyłości i cukrzycy, a także powikłań towarzyszących tym schorzeniom. Realizowane programy służą również popularyzacji badań profilaktycznych oraz szybkiego reagowania na niepokojące objawy. Głównym celem prowadzonych działań jest promowanie zdrowego żywienia i zdrowego trybu życia. Ważnym elementem jest również edukacja na sportowo, której celem jest promocja aktywności fizycznej jako elementu profilaktyki zdrowotnej.