Zespół

Działania Fundacji to przede wszystkim ludzie i ich zaangażowanie w realizację wspólnych, ważnych projektów. Staramy się powiększać grono tych osób i mamy nadzieję, że również Ty będziesz w stanie działać razem z nami.

Tomasz Leśków

Absolwent Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Opolskiego. Od 2004r. skutecznie pozyskuje środki z funduszy europejskich oraz innych źródeł finansowania. Od 2018r. fundator, a od 2022r. Prezes Fundacji ACTUM.

Prywatnie ojciec 4 synów, miłośnik żeglowania, gry na gitarze oraz spotkań przy ognisku.

Katarzyna Gnacy-Stapowicz

Politolog z wykształcenia, z zamiłowania entuzjasta biografii i autobiografii, zarówno w formie książkowej jak i filmowej. Przed rozpoczęciem pracy w Fundacji Actum aktywnie pozyskała i sprawnie rozliczyła kilkadziesiąt projektów z Regionalnych Programów Operacyjnych 2007-2013 i 2014-2020 oraz projektów międzynarodowych, w tym INTERREG V-A REPUBLIKA CZESKA-POLSKA 2014-2020 oraz Projektów Komisji Europejskiej.

Przez ostatnie lata skupiała się głównie na projektach medycznych, w szczególności profilaktycznych przeciwdziałania cukrzycy, a także kompleksowej opieki nad matką i dzieckiem. Mówi o sobie, że po prostu lubi ludzi a praca z nimi daje jej dużo satysfakcji.

Prywatnie uwielbia podróże, zarówno te duże jak i małe. Jej wielkim marzeniem jest zwiedzenie Portugalii.

Marzena Szymborska-Nowak

Absolwentka Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie na kierunku finanse i bankowość.Ekonomistka z 15-to letnim doświadczeniem w pracy na rzecz sektora MŚP na Opolszczyźnie ze szczególnym uwzględnieniem pozyskiwania oraz rozliczania funduszy unijnych. W latach 2009-2013 aktywnie działający, akredytowany przez Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości konsultant Punktu Konsultacyjnego KSU działającego przy Izbie Rzemieślniczej w Opolu. Ponadto ekspert w ocenie wniosków o przyznanie jednorazowej dotacji inwestycyjnej w projektach dla start-up na Opolszczyźnie.

W perspektywie 2014-2020 była częścią licznych projektów o charakterze zdrowotnym realizowanych w woj. Opolskim, w szczególności z zakresu profilaktyki zwalczania nadwagi, otyłości i cukrzycy oraz kompleksowej opieki nad matką i dzieckiem.

W swojej karierze zawodowej spełniała się także jako marketingowiec- tworząc hasła reklamowe, media plany oraz strategie realizacji kampanii informacyjno-edukacyjnych prowadzonych za pośrednictwem social media.

Prywatnie kolekcjonerka górskich widoków, miłośniczka podróży i snurkowania.