Fundacja Actum

Właściwości prozdrowotne miodów

Sezon przeziębieniowy w pełni.🤧🤧🤧 Wiele osób stosuje miód jako naturalne wzmocnienie dla swojego organizmu oraz w celu zapobiegania infekcjom. Właściwości miodów są bardzo szerokie – niektóre idealne są na przeziębienie, inne wspomagają leczenie anemii, a jeszcze inne choroby serca. Miód zawiera aż 21 pierwiastków, aminokwasy i witaminy, które są ważne dla funkcjonowania ludzkiego organizmu.
 
W sezonie przeziębieniowym najbardziej polecany, jak też najbardziej dostępny jest miód lipowy, który ma działanie wykrztuśne i przeciwgorączkowe. Drugim, bardzo popularnym jest miód wielokwiatowy, który działa dobrze na przeziębienia, uodparnia i zapobiega chorobie, a także sprawdza się przy astmie.
 
W przypadku diabetyków szczególnie polecanym jest MIÓD AKACJOWY.
 
Miody, na które należy zwrócić szczególną uwagę, choć są zazwyczaj mniej dostępne na rynku:
 
Miód z drzew iglastych – najczęściej spotykany jest miód sosnowy. Działa pozytywnie na płuca oraz kondycję organizmu, wpływa na odporność oraz inhaluje.
 
Miód wrzosowy – jest polecany w walce z przeziębieniami, chorobami nerek i dróg moczowych. Dzięki swoim właściwościom antyseptycznym pomaga w stanach zapalnych jamy ustnej i zapaleniu gardła.
 
Miód nawłociowy – wykazuje wiele właściwości leczniczych, w tym duże właściwości antyseptyczne, dlatego stosuje się go głównie w zwalczaniu wszelkich zakażeń i stanów zapalnych.
 
Miód faceliowy –może szczególnie pomóc w zahamowaniu rozwoju przeziębienia, wzmacniając organizm i dodając energii.
 
Miód bławatkowy – wykazuje działanie antybakteryjne i grzybobójcze, dlatego znajduje zastosowanie pomocnicze przy antybiotykoterapii.
 
Pamiętajcie, by kupować miód z dobrego, sprawdzonego źródła! Wybierajmy produkty najlepiej z lokalnych, niedużych pasiek – wtedy nie tylko mamy pewność co do pochodzenia i jakości, ale też wspieramy niewielkie przedsiębiorstwa. Wystrzegajmy się natomiast miodów będących „mieszanką miodów pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej i spoza UE” oraz miodów sztucznych, które poza czystym cukrem nie oferują żadnej wartości prozdrowotnej.
powrót