Warsztaty żywieniowe w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nysie

W dniu 24 lutego 2022r. Fundacja ACTUM przy współpracy z Weronika Szumlak – dietetyk i edukator żywieniowy zrealizowała w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nysie pierwsze z zaplanowanych warsztatów żywieniowych w ramach projektu „Powiat nyski walczy z nadwagą, otyłością i cukrzycą-efektywne zapobieganie chorobom cywilizacyjnym w województwie opolskim”.

Warsztaty żywieniowe przeprowadził Pan Nikola Żyła – edukator żywieniowy, kucharz, który w ciągu kilku chwil wspólnie z młodzieżą przygotował cały zestaw zdrowych deserów, przekąsek i napojów. Dzięki warsztatom młodzież dowiedziała się jak w szybki i łatwy sposób można przygotować zdrowe alternatywy dla przekąsek, deserów czy napojów ze sklepowych półek.

Młodzież bardzo aktywnie włączyła się do aktywnej pracy. W warsztatach wzięli udział uczniowie klasy 1RE, 1L i 1H.

Elementem warsztatów był także panel psychodietetyczny podczas którego Pani Jagoda Kłębek – dietetyk dokonywała pomiarów BMI oraz prowadziła prelekcję na temat odżywania się.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego dnia. Dziękujemy także dyrekcji Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nysie za umożliwienie spotkania z młodzieżą.

Więcej także na: http://zse.nysa.pl/2022/02/24/9382/