Spotkanie edukacyjne w Nysie – relacja

W dniu 26.01.2022r. Fundacja Actum przy współpracy z Weronika Szumlak – dietetyk i edukator żywieniowy zrealizowała w Zespole Szkół Technicznych w Nysie pierwsze z zaplanowanych w ramach projektu spotkanie edukacyjne.

Podczas niego uczniowie oraz nauczyciele mieli możliwość rozszerzenia wiedzy na temat właściwego odżywiania się oraz jego wpływu na funkcjonowanie organizmu. Uczniowie chętnie uczestniczyli także w prowadzonych pokazach kulinarnych, które miały za zadanie pokazać jak w szybki i łatwy sposób można przygotować zdrowe alternatywy dla przekąsek, deserów czy napojów ze sklepowych półek. Na miejscu prowadzony był także panel aktywności fizycznej podczas którego specjalista udzielił wszystkim chętnym instruktażu ćwiczeń rozciągających, wzmacniających oraz rozluźniających.

Spotkanie edukacyjne obejmowało także panel psychodietetyczny, który był prelekcją na temat psychologicznych oraz emocjonalnych uwarunkowań odżywiania się – temat niezwykle ważny w kontekście projektu przeciwdziałającego nadwadze i otyłości wśród społeczeństwa.

Spotkanie edukacyjne dawało także możliwość skorzystania z masażu odchudzająco-relaksacyjnego, wypicia świeżo wyciskanej porcji soku z warzyw i owoców oraz spróbowania samodzielnie wykonanych przez uczestników zdrowych przekąsek.

Dodatkowo, podczas spotkania Partner Projektu – Optima Medycyna SA realizowała równolegle badania przesiewowe pod kątem nadwagi i otyłości wśród młodzieży. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego dnia. Dziękujemy także dyrekcji Zespół Szkół Technicznych w Nysie za umożliwienie spotkania z młodzieżą w tym trudnym, pandemicznym czasie.