Jedzenie typu fast-food a nadwaga

Pamiętacie kiedy ostatnio jedliście fast-fooda w drodze z pracy do domu, na mieście czy ze znajomymi ?? Żyjemy w coraz większym biegu, nie mając chęci i przede wszystkim czasu na gotowanie. Chrupiące frytki🍟 na mieście? A może pizza 🍕🍕podczas wieczornego filmu? To nie tylko obrazy z amerykańskich filmów, a także polska codzienność. Fast – foody 🍟🍕 🌭🍔🥪 są obecne w życiu dorosłych, ale także i dzieci – często na szybko łapiemy taką „przekąskę” nie zdając sobie sprawy jak wiele zawiera tłuszczu i węglowodanów. Ze smakiem pochłaniamy ogromnie ilości kalorii nie myśląc o tym jaki ma to wpływ na nasz organizm.

Jeśli często sięgamy po tak kaloryczną i przetworzoną żywność nie zapewniając sobie dawki ruchu, możemy mieć pewność, że jesteśmy na prostej drodze do nadwagi i otyłości, a także wielu chorób im towarzyszących.

Zadbajmy więc o ruch⛹️‍♀️🏇🏊‍♀️🚴‍♀️ i ograniczmy do minimum ilość fast-foodów, a z pewnością wyjdzie nam to na zdrowie!
A jeśli zgrzeszymy już jakąś „kaloryczną przekąską”, idźmy na szybki spacer lub wykonajmy pakiet ćwiczeń w warunkach domowych! Powodzenia!