Fundacja Actum

Dziecko a zajęcia wychowania fizycznego

Nie bez powodu mówi się więc, że „ruch to zdrowie”. Ma on szczególny wpływ na rozwój dzieci już od najmłodszych lat. Lekcje WF-u w szkole umożliwiają uczniom regularne uprawianie sportu⛹️‍♀️🤾‍♀️🏊‍♀️. Dlaczego więc wiele z nich unika ćwiczeń? W jaki sposób możemy je zachęcić do aktywności fizycznej w szkole? – już podpowiadamy 👇😉
 
1. Zadbaj o wygodny i modny strój👕🩳 – modne ubrania sportowe, które dziecko samo wybierze może zachęcić je do uczestnictwa w zajęciach W-F. Strój musi być wygodny i praktyczny. Oczywiście strój nie jest najważniejszy, ale jeśli w jakikolwiek sposób wpływa na dobre samopoczucie dziecka na lekcjach WF – warto zainwestować w funkcjonalny, ładny i komfortowy strój gimnastyczny.
 
2. Zainteresuj się zajęciami W-F dziecka – pokazuj zainteresowanie jego postępami i umiejętnościami 🧐Pytaj o to, czego się nauczył na zajęciach, a nawet proś o zademonstrowanie nowych umiejętności. Da mu to poczucie dumy i motywację do dalszych ćwiczeń💪💪
 
3. Twórz wspólne cele – razem z dzieckiem ustal cele treningowe lub sportowe, które będziecie wspólnie monitorować.
 
4. Bądź przykładem – pokaż dziecku jak ważne jest dla ciebie dbanie o swoje zdrowie i kondycję fizyczną. Dzieci bardzo chętnie naśladują dorosłych- jest więc szansa, że dzięki twojej aktywności, wzrośnie także aktywność fizyczna Twojego dziecka.
 
5. Organizuj rodzinne aktywności fizyczne – zaproponuj dziecku wspólne wyjście na rolki, rower🚴‍♀️, basen🏊‍♀️ spacer lub grę w piłkę nożną⚽️. Dzięki wspólnemu i miłemu spędzaniu czasu dziecko będzie kojarzyło ruch ze świetną zabawą – dzięki temu będzie ćwiczyć chętniej i częściej.
 
6. Pomóż dziecku odnaleźć jego sportową drogę –jeśli zajęcia wychowania fizycznego w szkole nie są satysfakcjonujące -rozejrzyj się za zajęciami pozalekcyjnymi. Może oprócz standardowych ćwiczeń na WF-ie warto zapisać dziecko na zajęcia taneczne🕺💃, karate 🥋 lub inną interesującą go aktywność? Wspólnie poszukajcie dyscypliny, która zainteresuje twoje dziecko i w której wykazuje pewne predyspozycje.
 
7. Spotykaj się z innymi rodzicami – jeśli inni rodzice także chcą zmotywować swoje dzieci do uczestnictwa w zajęciach W-F, umawiajcie się na wspólne aktywności. Możecie działać jako grupa wsparcia i sprawić, że dzieci będą bardziej zmotywowane.
 
 
 
powrót