Zalety ćwiczeń z kettlebell

Kettlebell są coraz popularniejszym przyrządem do treningów siłowych💪🙂 Nic w tym dziwnego, skoro doskonale nadają się zarówno do standardowego podnoszenia, jak i do ćwiczeń bardziej dynamicznych. Przy odpowiednim podejściu można…

Kettlebell są coraz popularniejszym przyrządem do treningów siłowych💪🙂 Nic w tym dziwnego, skoro doskonale nadają się zarówno do standardowego podnoszenia, jak i do ćwiczeń bardziej dynamicznych. Przy odpowiednim podejściu można z nimi pracować nad większością grup mięśniowych, od rąk, przez brzuch, na mięśniach nóg i pośladkowych kończąc.

Czym jest tajemniczy przyrząd zwany kattlebell i co może nam dać aktywność z jego wykorzystaniem?🧐– przeczytajcie dzisiejszy wpis.

Kettlebell to nic innego jak odważnik w kształcie kuli ze spłaszczoną podstawą, posiadający uchwyt. Ćwicząc za pomocą odważnika kettle należy dbać o prawidłową technikę wykonywania poszczególnych ćwiczeń, a także utrzymywanie stałego napięcia mięśniowego, zwłaszcza w obrębie core. Odpowiedni trening z kettlebells przy zachowaniu odpowiedniej techniki stabilizuje kręgosłup, redukuje wady postawy, zapobiega bólom pleców, a także umożliwia poprawienie siły, mobilności, dynamiki i ogólnej szybkości.

Odważniki kettle zróżnicowane są pod względem budowy oraz ciężaru. Najpopularniejsze są winylowe od 6 do 12 kg. Zakres ten pozwala na wykonywanie treningów siłowych oraz aerobowych, zarówno kobietom jak i mężczyznom.

Aby zachować maksymalne bezpieczeństwo, przed treningiem należy wykluczyć wszelkie przeciwwskazania, wynikające z przebytych urazów oraz choroby i schorzenia wykluczające trening siłowy. Dobrym przygotowaniem do treningów z kettlem będą ćwiczenia na mięśnie głębokie, a także wszelkie mobilizacje ukierunkowane na staw barkowy, łokciowy oraz łopatki.

Trening z kettlebellem w przeciwieństwie do innych wolnych ciężarów wymusza utrzymywanie stabilnej postawy oraz balansowanie całym ciałem. W ten sposób zwiększamy swoją gibkość, a koordynacja ruchowa polepsza się. W dłuższej perspektywie czasowej trening z wykorzystaniem kettlebella pomaga walczyć z bólami kręgosłupa, a także wpływa na całą postawę naszego ciała, zapobiegając garbieniu się czy zamykaniu klatki piersiowej.

Kettlebell można stosować zarówno w treningu siłowym jako wolny ciężar, ale również jako obciążenie w ćwiczeniach aerobowych. Dodatkowe kilogramy przyczynią się do wzmożonej pracy całego organizmu, a tym samym przyśpieszą spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej. W połączeniu ze zrównoważoną dietą oraz innymi ćwiczeniami trening kettlem może dać niesamowite efekty.

Źródło: https://hop-sport.pl/kettlebell/
#kettle #sport #gym #zdrowie