Spotkanie edukacyjne podczas Jarmarku Wielkanocnego

Z przyjemnością informujemy, że w sobotę 09 kwietnia Fundacja ACTUM była jednym z wystawców podczas odbywającego się w Nysie Jarmarku Wielkanocnego.  Zlokalizowany w Bastionie Św. Jadwigi jarmark był doskonałym pretekstem do nabycia dekoracji wielkanocnych (koszyki wiklinowe, ceramika wielkanocna, stroiki), zakupu miodów, swojskich wyrobów oraz wielkanocnych słodkości jak też poszerzenia swojej wiedzy na temat tradycji wielkanocnych na Śląsku Opolskim oraz zdrowego odżywiania się.

Podczas Jarmarku Pani Weronika Szumlak – dietetyk i edukator żywieniowy realizowała w ramach trwającego projektu „Powiat nyski walczy z nadwagą, otyłością i cukrzycą – efektywne zapobieganie chorobom cywilizacyjnym w województwie opolskim”  kolejne  ze spotkań edukacyjnych połączone z pokazami kulinarnymi. W ramach stoiska Fundacji ACTUM uczestnicy Jarmarku mieli możliwość degustacji zdrowych przekąsek (w tym także w wersji wielkanocnej) jak też skorzystania m.in. ze stanowiska masażu odchudzająco-relaksacyjnego.  Uczestnicy imprezy na stoisku Fundacji mogli zapoznać się także z ćwiczeniami wzmacniającymi, rozciągającymi oraz rozluźniającymi jak też orzeźwić się świeżo wyciskanym sokiem z warzyw i owoców.

Krótka fotorelacja poniżej.