SKAKANKA – sport dla małych i dużych

Skakać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej… 😃🙂🙃 Skakanka to przyrząd, na którym mogą ćwiczyć zarówno dzieci jak i dorośli. Skakanie na skakance jest doskonałym sposobem na rozgrzewkę przed…

Skakać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej… 😃🙂🙃

Skakanka to przyrząd, na którym mogą ćwiczyć zarówno dzieci jak i dorośli. Skakanie na skakance jest doskonałym sposobem na rozgrzewkę przed właściwym treningiem jak i sposobem na poprawienie kondycji, redukcję wagi i ujędrnienie ciała. Efekty skakania na skakance są jednak zróżnicowane i zależą od częstotliwości ćwiczenia, zaangażowania i ilości powtórzeń.

Warto wiedzieć, że po 30 minutach takiego treningu spalimy od 300 do 400 kalorii. Aby schudnąć 1 kilogram masy ciała (tłuszczu) potrzebujemy spalić 7700 kcal. Nie jest to jednak regułą, a wdrażając odpowiednio skomponowaną dietę, opartą na deficycie kalorycznym jesteśmy w stanie szybciej osiągnąć swój cel.

Pamiętajcie, że wysiłek fizyczny stymuluje metabolizm, a ciało spala kalorie nawet przez kilkanaście godzin po intensywnym wysiłku.

Co daje skakanie na skakance?

Dzięki temu ćwiczeniu spalamy kalorie, zmniejszamy obwody, ujędrniamy ciało oraz stajemy się bardziej skoczni. Łącząc trening na skakance z innymi ćwiczeniami jesteśmy w stanie szybko wysmuklić ciało. Ważna jest jednak… regularność.

Jeśli zastanawiacie się, ile skakać na skakance żeby schudnąć …podpowiadamy – ilość powtórzeń jest kluczowa!! Na początek jednak tak jak z każdym nowym działaniem, warto rozpocząć od kilku serii po kilkadziesiąt skoków.

Wakacje to idealny czas by poddać się pasji skakania! Serdecznie polecamy taki trening szczególnie w pięknych okolicznościach przyrody!🌈☀️🌏

Źródło: https://jumphall.pl/