Pierwsze posiedzenia Rady Projektowej już za nami….

Informujemy, że ostatni tydzień lipca obfitował w realizację pierwszych 2-óch posiedzeń Rady Projektowej odpowiedzialnej za jakość merytoryczną działań realizowanych w projekcie „Powiat nyski walczy z nadwagą, otyłością i cukrzycą-efektywne zapobieganie chorobom cywilizacyjnym w województwie opolskim”.

Skład 5-cio osobowej Rady Projektowej stanowili: Przedstawiciel Lidera – Fundacji ACTUM oraz Partnera Projektu – placówki medycznej OPTIMA MEDYCYNA S.A, lekarz medycyny, fizjoterapeuta oraz specjalista ds. nadzoru merytorycznego i monitorowania postępów uczestników projektu.

Tak dobrana grupa specjalistów z różnych dziedzin dała możliwość spojrzenia na projekt z szerszej perspektywy, przez pryzmat różnych specjalizacji, począwszy od pediatrii, fizjoterapii a na dermatologii kończąc. Wszyscy specjaliści bowiem w swojej pracy zawodowej na co dzień mają kontakt z osobami cierpiącymi na nadwagę/otyłość – osobami mającymi problem z metabolizmem i zdrowym trybem życia.

Oba posiedzenia Rady były czasem intensywnych prac nad wzorami dokumentacji niezbędnej do realizacji I etapu projektu – przeprowadzenia badań przesiewowych, w tym opracowania zestawu szczegółowych pytań dotyczących wywiadu rodzinnego w kierunku nadwagi, otyłości i chorób towarzyszących, w następujących zagadnieniach: nawyki żywieniowe, czynniki socjalno-bytowe, występowanie chorób cywilizacyjnych w rodzinie oraz aktywność fizyczna w rodzinie.

Wzory opracowanej dokumentacji  niebawem będą dostępne na naszej stronie internetowej.

Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Projektu dostępnym TUTAJ