Kolejne spotkanie edukacyjne w Nysie-RELACJA

Fundacja Actum przy współpracy z Weronika Szumlak-dietetyk i edukator żywieniowy zorganizowała wczoraj kolejne spotkanie edukacyjne połączone z pokazami kulinarnymi w ramach projektu „Powiat nyski walczy z nadwagą, otyłością i cukrzycą – efektywne zapobieganie chorobom cywilizacyjnym w województwie opolskim”.

W Zespole Szkół Ekonomicznych w Nysie gościliśmy podopiecznych dwóch nyskich Centrów Integracji Społecznych. Podczas spotkania uczestnicy zapoznali się z zasadami zdrowego odżywania oraz wzięli udział w pokazach kulinarnych, które miały na celu przybliżenie przepisów na zdrowe przekąski, które każdy może wykonać w domu. Na miejscu można było także zapoznać się z ćwiczeniami wzmacniającymi, rozciągającymi oraz rozluźniającymi z użyciem domowych sprzętów. W tzw. panelu psychodietetyka każdy chętny miał możliwość omówienia aspektów psychologicznych oraz emocjonalnych odżywiania się. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko masażu odchudzająco-relaksacyjnego, a także stanowisko świeżo wyciskanych soków z warzyw i owoców.

Podczas spotkania każdy chętny mógł wziąć udział w badaniach przesiewowych pod kątem nadwagi i otyłości.

W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować kierownictwu Centrum Integracji Społecznej w Nysie działającym przy ul. Prusa oraz Centrum Integracji Społecznej w Nysie zlokalizowanym przy ul. Poznańskiej za owocne spotkanie.