Kolejne posiedzenie Rady Projektowej

Z przyjemnością informujemy, że w  dniu 13 września br. odbyło się  kolejne, 3 -cie Posiedzenie Rady w projekcie „POWIAT NYSKI WALCZY Z NADWAGĄ, OTYŁOŚCIĄ I CUKRZYCĄ-EFEKTYWNE ZAPOBIEGANIE CHOROBOM CYWILIZACYJNYM W WOJEWÓDZTWIE OPOLSKIM”.

W trakcie spotkania podsumowano m.in. pierwszy miesiąc realizacji badań przesiewowych w kierunku wykrywania nadwagi i otyłości w powiecie nyskim oraz badań przesiewowych w kierunku wykrywania cukrzycy. Dodatkowo omówiono problem potencjalnego wpływu czwartej fali pandemii Covid na przebieg przyszłych badań przesiewowych.

Uczestnicy spotkania dyskutowali nad organizacją spotkań w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej podczas których, przy okazji różnych imprez plenerowych mogłyby odbywać się także badania przesiewowe w powiecie nyskim.

Podczas posiedzenia Rady członkowie debatowali także nad problemami wynikającymi z braku precyzyjnych zapisów w zaleceniach Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w kontekście zapisów wniosku o dofinansowanie odnoszących się do wykonania badań stężenia glukozy we krwi oraz testu OGTT.