Jakie objawy daje cukrzyca?

Czy zdajesz sobie sprawę jakie objawy daje cukrzyca??
Większości z nas kojarzy się ona z dwoma chorobami – cukrzycą typu I oraz cukrzycą typu II.
Cukrzyca typu I to choroba, która polega na całkowitym braku insuliny w organizmie – z tego też względu wymaga ona regulowania jej poziomu poprzez przyjmowanie insuliny. Choroba stanowi około 5% wszystkich zachorowań w Polsce.

Bardziej powszechną jest cukrzyca typu II, którą niesłusznie uważa się za chorobę osób starszych. Oprócz uwarunkowań genetycznych (występowanie u rodziców lub rodzeństwa) na jej rozwój ma wpływ tryb życia jaki prowadzimy. Najczęściej występuje u osób z nadwagą spowodowaną złą dietą i brakiem ruchu.

Każdy z nas w swoim codziennym życiu spotyka na swojej drodze osoby z cukrzycą. Żyjemy w pogoni, stresie, nie mamy czasu na odpowiednią ilość aktywności fizycznej. Jemy nie najlepiej, albo wcale przez pół dnia rekompensując sobie wieczór podwójnym obiadem i…deserem🤫 Nieświadomie popychamy się w kierunku nadwagi/otyłości, a to już krok do …cukrzycy! Cukrzycy z reguły nie widać gołym okiem, natomiast często na wczesnym etapie daje nam sygnały, że dzieje się coś niedobrego… Zobaczcie sami i obserwujcie swoich bliskich!

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba i tekst „Objawy cukrzycy typu 1: Ogromne pragnienie Objawy cukrzycy typu 2: Częste oddawanie dużych ilości moczu Częste napady głodu zz Zmęczenie, senność ZmÄczenie, apatia Zaburzenia widzenia × Chudnięcie Umiarkowanie zwiększone pragnienie Zajady wkącikach ust Zapach acetonu zust Infekcje intymne Sucha, swędząca skóra”