Jak zdrowo zastąpić słodycze?

Chyba nie będzie wielkim nadużyciem stwierdzenie, że większość społeczeństwa lubi słodycze 🍰🍭🍨🍦🥧🧁🍩🍪Są tacy, którzy oczywiście spożywają je bardziej incydentalnie np. podczas różnego rodzaju okazji, inni zaś nie wyobrażają sobie dnia…

Chyba nie będzie wielkim nadużyciem stwierdzenie, że większość społeczeństwa lubi słodycze 🍰🍭🍨🍦🥧🧁🍩🍪
Są tacy, którzy oczywiście spożywają je bardziej incydentalnie np. podczas różnego rodzaju okazji, inni zaś nie wyobrażają sobie dnia bez czegoś słodkiego🍰🍩🍪 do przysłowiowej „kawki”☕️☕️ Dzieci i słodycze to zaś temat rzeka – mało które dziecko nie zna smaku czekolady czy ciastka!! Większość dzieci i młodzieży ma słodycze w zasięgu ręki już od samego rana – spożywając np. na śniadanie popularne płatki śniadaniowe (z dużą ilością cukru w składzie) czy smarując kanapkę popularnym kremem czekoladowym!
Słodycze, szczególnie spożywane regularnie i w nadmiernych ilościach to prosta droga to nadwagi, a następnie otyłości wśród społeczeństwa. Słodycze to nie tylko nadmiar cukru, który w nadmiernej ilości odkłada się w postaci tkanki tłuszczowej. Słodycze to często także ogromna ilość kcal, które nieświadomie pochłaniamy zjadając kolejne ciasteczko czy cukierka z paczki. Niejednokrotnie zasiadamy także na kanapie podjadając słone przekąski, które nic zdrowego do diety nie wnoszą! Co więc przekąsić gdy nadejdzie ochota na „coś słodkiego”? – Poniżej grafika ze zdrowymi lub zdrowszymi zamiennikami różnych słodkości😄
W wielu przypadkach nie musimy całkowicie wykluczać z jadłospisu słodyczy – wystarczy odrobina czasu i chęci by przygotować fajne i zdrowe alternatywy słodkości, które mogą spodobać się dzieciom!
Zachęcamy do angażowania dzieci w przygotowywanie kolorowych, owocowych koktajli czy ciasteczek zbożowych. Dzięki wspólnej pracy w kuchni możemy wprowadzać „małymi kroczkami” zdrowe nawyki żywieniowe wśród naszych pociech już od najmłodszych lat!
Spróbujcie od dziś!😉