Zalety ćwiczeń z gumami oporowymi

Gdy pogoda za oknem☂🌧🌨☔️ nie zachęca do aktywności podejmowanej na zewnątrz, a my chcemy utrzymać swoją kondycję na zadawalającym poziomie, nic nie stoi na przeszkodzie by zacząć ćwiczyć w domu z gumami/taśmami oporowymi.

Ich fenomen polega na tym, że dowolne ćwiczenie gimnastyczne może stać się elementem treningu siłowego wykonanego w domu. Z pomocą gum, w domowym zaciszu wykonamy ćwiczenia na nogi, brzuch, mięśnie klatki piersiowej i całej górnej części ciała 😎 Należy jednak pamiętać, aby ćwiczenia wykonywać kilkoma seriami po kilkanaście powtórzeń, nie robić dłuższych niż planowane przerw, a także wykonywać treningi regularnie.

Ćwiczenia z gumami oporowymi mają wiele zalet🙃😉 Jedną z najważniejszych jest bardzo niska cena gadżetu połączona z jego niewielkim rozmiarem, który umożliwia łatwy transport i wygodne przechowywanie w szafie, a do wykonywania ćwiczeń wystarczy nawet niewielka przestrzeń.

Uzupełniając treningi z gumami oporowymi odpowiednio zbilansowaną dietą, mamy szanse na:
📌 zrzucenie zbędnych kilogramów,
📌 wymodelowanie sylwetki,
📌 ujędrnienie ciała,
📌 nabieranie masy mięśniowej,
📌 unormowanie pracy układu krążenia.

Gumy oporowe występują w różnych zakresach oporów. Są zaprojektowane tak, aby zapewniały żądany opór podczas ćwiczenia. Mogą być używane jako zamiennik różnych ćwiczeń – od wyciskania na klatkę piersiową po ćwiczenie brzucha.

Dzięki regularnym treningom z gumami możemy zyskać:
📌 zwiększoną elastyczność i mobilność,
📌 zwiększoną stabilność tułowia w każdej pozycji,
📌 wytrzymałość mięśni,
📌 mniejsze ryzyko kontuzji dzięki zastosowaniu naturalnych wzorców ruchu ciała,
📌lepszą koordynację i równowagę,
📌zmniejszony ból stawów, kolan lub bioder, a także pleców

Ćwiczenia z gumami oporowymi są polecane osobom o różnej sprawności fizycznej. Nie trzeba być wytrenowanym sportowcem, żeby zacząć swoją przygodę z taśmami oporowymi. Warto jednak mieć na uwadze, że w przypadku przebytych kontuzji należy skonsultować się z lekarzem zanim zacznie się treningi. Podobnie sprawa wygląda w przypadku kobiet w ciąży i osób starszych. Nie ma przeciwskazań, ale lepiej sprawdzić, czy stan zdrowia pozwala na wykonywanie nawet lekkich ćwiczeń z gumami o niedużym oporze.