Fundacja Actum

Crossfit – sposób na zgrabną sylwetkę

Bieganie🏃, skakanie, podnoszenie ciężarów🏋️‍♀️ – to tylko niektóre formy aktywności fizycznej, które składają się na crossfit. Trening ten charakteryzuje się wysoką intensywnością oraz skupieniem na wzmocnieniu wszystkich partii ciała i wymodelowaniu sylwetki. Jeżeli poszukujecie sposobu na ciekawy i efektywny trening, który umożliwi szybkie osiągnięcie wymierzonych celów, crossfit będzie idealny!🙂
 
Ćwiczenia crossfit wzmacniają określone partie ciała, wpływają na wydolność organizmu oraz dobre samopoczucie. Podstawowe ćwiczenia nadają się zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych sportowców. Ponadto nadają się dla każdego – od dzieci po seniorów. Mają różne stopnie trudności, a do każdego z nich można dobrać odpowiednie obciążenie, lub wedle potrzeb, zwiększyć ilość serii i powtórzeń. Ćwiczenia crossfit należy wykonywać, w krótkich seriach składających się np. z 10 powtórzeń. Na jedną serię powinno składać się kilka ćwiczeń zarówno biegowych, jak i statycznych. Do treningu można wykorzystać specjalne przyrządy jak np. power bandy, hantle czy skakanki.
 
Przekonanie, że crossfit można uprawiać tylko na siłowni, przy użyciu profesjonalnego sprzętu, jest dużym błędem. Trening można również wykonać w domu, używając do niego jedynie ciężaru własnego ciała. Jeśli jednak chcecie zwiększyć obciążenie podczas ćwiczeń, możecie do tego wykorzystać np. butelki z wodą. W zależności od indywidualnych możliwości, stopnia zaawansowania oraz determinacji treningi powinno się wykonywać 3-5 razy w tygodniu. Należy jednak pamiętać, że organizm potrzebuje czasu na regenerację, dlatego w planie ćwiczeń konieczne jest uwzględnienie dni nietreningowych. Dzienny trening powinien składać się z ok.15 minutowej rozgrzewki i co najmniej z 20 minut właściwych ćwiczeń, a następnie z kilkunastu minut rozciągania i rozluźniania ciała.
 
Regularnie wykonywany trening crossfit bez wątpienia ma korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Poprawia kondycję i wydolność krążeniowo-oddechową, buduje wytrzymałość fizyczną oraz siłę, a także poprawia zwinność i szybkość. Taki kompleksowy trening ciała zapewnia wszechstronny rozwój oraz wzmocnienie wszystkich wielu grup mięśniowych. Wpływa również na równowagę ciała. Ponadto crossfit to doskonały sposób na redukcję tkanki tłuszczowej oraz budowę silnej i wysportowanej sylwetki. Intensywność wykonywanych ćwiczeń to duże wyzwanie dla ludzkiego ciała, które zapewnia stosunkowo szybko widoczne efekty. Regularny trening przekłada się na szybsze spalanie tłuszczu, wymodelowanie i ujędrnienie sylwetki. Crossfit to doskonałe rozwiązanie również dla osób, których celem jest rozwój masy mięśniowej. Mimo że crossfit nie jest nastawiony na budowanie masy, dobrze dobrane ćwiczenia siłowe sprzyjają rozwinięciu siły przy jednoczesnym zadbaniu o dobrą kondycję i wytrzymałość organizmu.
 
Kolejną niewątpliwą zaletą uprawiania crossfitu jest jego wpływ na zdrowie psychiczne ponieważ regularne treningi poprawiają samopoczucie, redukują stres i przemęczenie.
 
Gdy pogoda na zewnątrz coraz to mniej zachęca do aktywności pod chmurką, polecamy crossfit jako kompleksowe ćwiczenia dla ciała i ducha😉
Źródło: https://jumphall.pl/
#crossfit #sport #zdrowie #wymarzonasylwetka #health #gym
powrót